Newsy 20.04.2024 01:40 (UTC)

Pierwszy trening i spotaknie wszystkich zawodników - obeność obowiązkowa!!!
admin data 29.06.2011, o 16:49 (UTC)
 Zarząd Cresovii Krzeczowice informuję iż dnia 05.07.2011 o godzinie 18:15 odbędzie się spotkanie organizacyjne oraz pierwszy trening drużyny przed nowym sezonem na stadionie Cresovii!

Obecność wszystkich zawodników obowiązkowa!

Podsumowanie sezonu 2010/2011
admin data 28.06.2011, o 16:20 (UTC)
 Dnia 19 czerwca 2011 LKS Cresovia Krzeczowice zapewniła sobie awans do okręgówki i wraca po długiej przerwie do tej klasy rozgrywkowej. W ostatnich latach byliśmy bardo blisko tego celu, ale zawsze czegoś brakowało, a tym razem: ZADANIE ZOSTAŁO WYKONANE !.

Przed sezonem trenerem został, grający do tej pory w Naszym klubie Grzegorz Liszka, który prowadził zespół przez cały sezon jako grający trener. Przygotowania do sezonu rozpoczęły się początkiem lipca i w okresie przygotowawczym rozegraliśmy 5 sparingów, strzelając 19 bramek i tracąc 15, wygraliśmy 3 mecze z Manasterzem 9-2, Mirocinem 2-1, Wierzbną 6-4, zremisowaliśmy z Syrenką Roźwinica 1-1 i zanitowaliśmy 1 porażkę z MKS Kańczugą 1-7.

Do rozgrywek przystąpiliśmy zmotywowani i po dobrym poprzednim sezonie (2 miejsce) chcieliśmy dobrze wejść w ligę, lecz niestety porażka z Nowosielcami gdzie mecz rozgrywany był w ponad 30 stopniowym upale, i pechowa porażka 1-0.
Drugi mecz z Kisielowem, który od początku nie ukrywał aspiracji do awansu, i 1-0 po golu Zająca z 40 metrów, który wpadł "za kołnierz" bramkarzowi gości.
Następny mecz i derby z Urzejowicami, i na ich terenie pewne 3 pkt i 3 bramki, 2 Futomy i 1 Zająca.
Kolejny mecz z Żurawiem i po ciekawym meczu wygrywamy 3-2 po bramkach Futomy, Zająca i Podolaka.
Wyjazd do Gaci i następne 3 pkt, tym razem bramkę na wagę 3 pkt strzelił Futoma.
Mecz z Święoniową u siebie to uratowany remis, dzięki Skawinie, który rzucie wolnym z 35 metrów nie dał szans brakarzowi. Bramkę dodał jeszcze Bogacz i wynik 2-2.
W wyjazdowym meczu z Jagiełłą wygrywamy dzięki bramkom Zająca, który 2 razy pokonuję brakarza gospodarzy.
Mecz z Siennowem, był meczem niewykorzystanych sytuacji i mecz przegrywamy pechowo 0-1.
Następny mecz aby zmazać plamę i niestety dotkliwa porażka z Sanem 0-3.
W następnym meczu Cresovia rekompensuje się i po bramkach Bolechały i Bestera wygrywa 2-0 spotkanie.
Kolejny mecz tym razem z Startem Mirocin, i wygrana w stosunku 2-0 po bramkach Zająca i Futomy.
Wyjazd do Zarzecza okazał się zwycięski po bramce Mazura wygrywamy mecz.
W ostatnim meczu podejmując Tryńczę, odprawiamy ją z kwitkiem strzelając 2 gole )Zając i Futoma.
Także po rundzie jesiennej Cresovia po 13 spotkaniach zgromadziła 28 punktów i zajmowała drugie miejsce w tabeli z stratą 5 pkt do Kisielowa.
Zawodnicy Naszej drużyny strzelili w rundzie jesiennej 19 goli i stracili 10 bramek. Zespół w meczach domowych odniósł cztery zwycięstwa, raz zremisował i poniósł jedną porażkę. W domowych potyczkach vice-liderzy A-klasy zdobyli 10 bramek, tracąc 5.

W spotkaniach wyjazdowych Cresovia odniosła pięć zwycięstw i dwukrotnie przegrywała.Była najlepszą drużyną grającą na wyjazdach. W siedmiu potyczkach Cresoviacy strzelili 9 goli i dali sobie wbić tylko 5 bramek.

Drapała 1

Po przerwie zimowej Cresoviacy powrócili do treningów już 21 stycznia .Treningi odbywały się 3 razy w tygodniu, na zmianę na Orliku, hali i na stadionie lub powietrzu.
Cresovia Krzeczowice 5-3 Manasterz
W 8 spotkaniach sparingowych padł 1 remisy. „zielono – biali” zwyciężali 4 razy oraz 3 razy musieli uznać wyższość rywali.
We wszystkich sparingach padało wiele bramek – łącznie aż 41. Piłkarze z Krzeczowic strzelali 22 razy, tracąc przy tym 19 bramek. Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem był napastnik, Marcin Futoma który trafił 7 razy. Po za tym strzelali: Andrzej Zając 3 ,Dawid Duliban 3,Sławomir Bolechała 2,Adam Bogacz 1, Mateusz Bester 1, Damian Drapała 1, Mirosław Mazur 1, Michał Podolak 1, Robert Adamarek 1.

Po półrocznej przerwie (kontuzji) wracają do drużyny : Dawid Duliban, Przemysław Grzebyk.

Tak więc w pierwszym meczu 27.03. 2011 roku rywalem był Piast, który został pokonany 1-0, strzelcem bramki był Zając, był to mecz praktycznie do jednej bramki lecz nasi zwodnicy źle mili ustawione celowniki, zatem rewanż udany za pierwszy mecz i 3pkt zapisujemy.

Kolejny mecz to hit kolejki, zestawienie dwóch najlepszych drużyn A-klasy, mecz ten miał duże znaczenie w ogólnym rozrachunku i wygrana dawał prowadzenie w lidze. Takiej szansy Cresoviacy nie zmarnowali i po dwóch bramkach Futomy, Cresovia przywozi cenne 3 pkt i zajmuję fotel Lidera, jak się później okaże do końca sezonu!

Kolejny ważny mecz, jak na derby przystało dużo wali i emocji jednak para napastników znów dała o sobie znać i pewne 2-0 !

Mecz z Żurawiem miał być prosty i przyjemny, lecz nasi chłopcy mieli zły dzień jeśli chodziło aby skierować z najbliższej odległości piłkę do siatki, zaś gospodarze stworzyli 2 sytuację i zamienili je na bramki. Porażka mimo dominacji naszej ekipy.

Mecz z Świętoniową miał być takim po którym poprawią się humory, lecz po przespanej pierwszej połowie, i straconych 2 bramkach w drugiej połowie nie wystarczyło czasu na odrobienie strat, bramkę jedyną zdobył Futoma.

Mecz u siebie musieliśmy wygrać jeśli chcieliśmy prowadzić w tabeli, i po kilku ostrych słowach w szatni przed meczem okazało się zbawienne bo zespół nie przypominał swoją grą a przede wszystkim skutecznością wcześniejszych meczy. I po bramkach Liszki i Zająca wygrywamy mecz i wracamy na dobre tory.

Mecz z Siennowem rozgrywany był w Zarzeczu, szybko strzelona bramka przez przeciwników pozwoliła im na dowiezienie 1 pkt, ponieważ w 90 min, faulowany był Zięba w polu karnym prze bramkarza a z "11" nie pomylił się Zając.

Cresovia w następnej kolejce podejmowała trzeci w tabeli San, po golach Mazura i Zająca wygrywamy zasłużenie mecz i zapisujemy 3 pkt.

Przeszedł czas na Sokół, i tym razem Nasi piłkarze pokazali się z dobrej strony urządzając sobie festiwal strzelecki (5-0) a autorami bramek byli : Bachaj,Futoma,Bolechała,Krzan(karny) i Skawina.

Kolejny mecz tym razem z outsiderem ligi Mirocienm, Cresoviacy nieźle się napocili aby wygrać ten mecz a w zdobyciu bramki pomógł samobój.

Mecz z Zarzeczem miał być tym po którym kolejkę przed końcem sezonu będziemy cieszyć się z awansu, lecz przespana pierwsza połowa przez Naszą drużynę, i stratę 3 bramek nie pozwoliła na uzyskanie korzystnego wyniku, honorowym trafieniem popisał się Futoma.Musieliśmy czekać na wynik z Jagiełły gdzie miejscowa Zorza podejmowała Kisielów, i jakby zgubił tam punkty mimo naszej porażki mielimy zapewniony awans. Okazało się że mecz został przerwany w 88 min przy stanie 3-3 i karnym dla Zorzy, Kisielów opuścił stadion. Tak więc nie pewni decyzji jaką podjął sędzia nie cieszyliśmy się z awansu.
Kilka dni później OZPN zweryfikował mecz jako obustronny walkower, co dawało Nam awans! Kisielów próbował się odwołać od tej decyzji ale nic to nie pomogło.

W ostatnim meczu w A-klasie, udaliśmy się do Tryńczy aby rozegrać dobry mecz i zmazać plamę z ostatniej kolejki, mimo walki i chęci strzelenia bramki padł bezbramkowy remis.
Koło szatni gości strzeliły szampany a feta z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej przeniosła się do Krzeczowic, gdzie piłkarze cieszyli się z kibicami do późnych godzin.

Tak więc po 26 kolejkach, z sumą 54 pkt Cresovia Krzseczowice wywalczyła awans do V ligi Jarosławskiej! Trzeba powiedzieć iż nasza drużyna wygrała 17 razy,zremisowała 3 krotnie,6 razy została pokonana.Zdobyła 39 bramek, straciła tylko 18 bramek, najmniej w lidze.

Zawodnicy którzy reprezentowali Cresovię w sezonie 2010/2011 :
Aleksander Krzan,Tomasz Żygadło,Marek Undziakiewicz,Marcin Buczek,Przemysław Grzebyk,Robert Adamarek,Adrian Zięba.Dawid Bachaj,Krzysztof Rzepa,Adam Bogacz (C)
,Adam Grzebyk,Sławomir Bolechała,Grzegorz Liszka,Damian Drapała,Mirosław Mazur, Skawina Marek,Podolak Michał,Chara Marcin,Duliban Dawid
,Andrzej Zając,Bester Mateusz,Marcin Stępak, Futoma Marcin.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerowi Grzegorzowi Liszce, zarządowi oraz sponsorom jak i sympatynom Cresovii, oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli Cresovii w sezonie uwieńczonym awansem .

Teraz czeka Nas przerwa i zawodników uroczyste podziękowanie za trud,zdrowie okupione niejednokrotnie kontuzjami i wole wali z zwycięstwo !

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatniego meczu, patrz > Galeria > Awans do ligi i ostatni mecz w A-klasie

Awans do V ligi Cresovii !!!
admin data 20.06.2011, o 06:04 (UTC)
 Wisłoczanka Tryńcza 0-0 LKS Cresovia Krzeczowice

Skład Cresovi:Krzan-Buczek,Bachaj,P.Grzebyk,Adamarek(55min Drpała),Liszka,Bogacz,Bolechała,Mazur,Futoma(75min Zięba),Zając.

Ławka rezerwowych: Undziakiewicz,Bester,Podolak,A.Grzebyk,Duliban.

Historyczny awans piłkarzy Cresovii Krzeczowice do V ligi, którzy już w czwartek zapewnili sobie awans po rozstrzygnięciu przez OZPN w Jarosławiu meczu Jagiełła - Kisielów! Na zakończanie dobrego sezonu pojechali Cresoviacy do Tryńczy pokazać się z dobrej strony, zmazać plamę po ostatnim meczu. Zagraliśmy ładnie i przyjemnie dla "oka" kibica lecz niestety dobrze dysponowany brakarz gospodarzy i brak zimnej krwi pod bramką sprawił że zremisowaliśmy 0-0.
Po tym meczu skromnie piłkarze świętowali awans na stadionie w Tryńczy, lecz cała feta przeniosła się później na stadion Cresovii, gdzie strzelały szampany i piłkarze wraz z kibicami cieszyli się z upragnionego awansu!

Warto podziękować piłkarzom, sztabowi trenerskiemu i działaczom za historyczny awans do wyższej ligi. Czas podsumowań jeszcze nadejdzie lecz na razie cieszmy się z tego faktu że w przyszłym sezonie będziemy rywalizować szczebel wyżej!

Widzów : 300 (150 Krzeczowic)

W pozostałych meczach Kisielów przegrał u siebie z Siennowem 1:2 i tym samym Siennów został a A-klasie, natomiast Żurawiczki po przegranej, spada z A-klasy razem z Mirocinem.

Obopólny walkower między Jagiełłą - Kisielowem.
admin data 16.06.2011, o 16:54 (UTC)
 Mecz Zorza Jagiełła - LKS Kisielów , który został przerwany w 88. minucie przy stanie 3-3, został przez OZPN w Jarosławiu uznany jako walkower obopólny, więc nie dający żadnej z drużyn punktu.

Do Tryńczy po awans ...
admin data 16.06.2011, o 13:00 (UTC)
 Wisłoczanka Tryńcza - Cresovia Krzeczowiece

Niedziela, 19.06.2011 godzina 14:00 na boisku w Tryńczy dojdzie do meczu, który może Cresovii dać awans do klasy O.

Zapraszamy na mecz kibiców na ostatni mecz w sezonie, czy będzie to ostatni w A-klasie? okaże się niebawem...

Blamaż z Zarzeczm
admin data 13.06.2011, o 07:58 (UTC)
 Cresovia Krzeczowice 1-3 Zarzecze

Bramka dla Cresovii : Futoma po rajdzie Mazura.

Skład:Krzan-Buczek,Drapała(46min Adamarek),Rzepa(60min Skawina),Bachaj-Liszka,Bolechała,Mazur,P.Grzebyk-Futoma(75min Zięba),Zając.

Sędziował :J.Zygmunt (Jarosław)

Widzów : 300

Cresoviacy wyszli na boisko chyba lekko zdekoncentrowani lub psychicznie nie przygotowani do tego meczu. Strzelone 3 bramki i pierwszej połowie mówią szybko. Bramki nie były jakoś bardzo dobrze rozegrane akcją, lecz w tym meczu jakąś nonszalancją całej drużyny do meczu. W drugiej połowie Cresoviacy się przebudzili, lecz odpowiedzieli tylko 1 bramką, mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji nie zdołali odrobić start i ponieśli porażkę, co sprawiło że awans rozstrzygnie się w ostatniej kolejce(choć nie wiadomo jak rozstrzygnie OZPN mecz między Jagiełłą a Kisielowem).

Żeby awansować trzeba wygrać mecz w Tryńczy i nie patrzeć na innych!