Newsy 03.05.2024 13:16 (UTC)

Cresovia - San
admin data 20.05.2011, o 06:58 (UTC)
  W następnej kolejce dojdzie do meczu po między Cresovią,która wiedzie prym w lidze,a Sanem Gorzyce który zajmuję obecnie 3 miejsce. Będzie to jeden z najciekawszych meczy w tej kolejce i emocji nie powinno zabraknąć,Cresovia po ostatnim remisie z Sinnowem chcąc mieć nadal przewagę nad "goniącymi" musi to spotkanie wygrać. Wiadomo że San będzie walczył o "swoje" i będzie chciał "urwać punkty Liderowi. Miejmy nadzieję, że do drużyny wrócą zawodnicy po absencji w ostatnim meczu, i Cresovia wykorzystując atut własnego boiska wygrają to ważne spotkanie !

Zapraszamy na mecz wszystkich kibiców!

Remis z Siennowem
admin data 15.05.2011, o 17:29 (UTC)
 Wisełka Sienów 1-1 (0-1) LKS Cresovia Krzeczowice

1-0 Garbarz ( 2 min- błąd bramkarza)
1-1 Zając A (90 min-karny faul na Ziębie)

Skład Cresovii:Żygadło-Bachaj,P.Grzebyk,Rzepa,Adamarek(70 min Skawina)-Liszka(80 min Bester),Drapała,Bolechała,Mazur-Zając,Chara(60 min Zięba)

Cresovia przystąpiła do meczu bez 5 podstawowych piłkarzy : Buczek,A.Grzebyk (kontuzje),Bogacz,Futoma(sprawy osobiste),Krzan (kartki).
W dzisiejszym meczu po raz pierwszy po długiej przerwie związaną z kontuzją zagrał Chara jak i w całym wymiarze czasowym P.Grzebyk.

Więc do meczu wychodzimy w eksperymentalnym ustawieniu, lecz znając swoją wartość!,Pierwszy wydawało by się mogło że prosty strzał w stronę naszej bramki i błąd młodego bramkarza który nie pewnie łapał piłkę i jego niezdecydowanie wykorzystał Grabarz i z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.Ku zaskoczeniu wszystkich 1-0.
Pierwsza połowa to typowa "kopanina" próby wybijania z obrony do obrony więc piłka została wybijana na aut albo gra toczyła się w środku boiska.Najlepszą sytuację do strzelenia bramki miał Bolechała, który dostał podanie na 5 metr i miał tylko bramkarza przed sobą i nie zdołał skierować piłki do bramki. Do przerwy 1-0.
Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardziej zdeterminowanie i z chęcią strzelenia goli. Dobre sytuację zmarnowali : Rzepa,Zając i Drapała.
Gospodarze praktycznie nie zagrozili bramce Cresovii w drugiej połowie, w jednej z ostatnich akcji na mocną wrzutkę dochodził zdecydowanie Zięba który został sfaulowany prze bramkarza gospodarzy, sędzia wskazał na "11" a pewnym egzekutorem okazał się Zając.

Jak się nie da rady wygrać mimo licznych akcji trzeba zremisować i w ostatnich minutach się udało. Był to mecz próby dla zespołu który w eksperymentalnym składzie i ustawieniu pokazał charakter i udowadniał swój potencjał.

Miejmy nadzieję że na następnym meczu trener będzie miał większy wachlarz możliwości przy ustalaniu składu i na własnym boisku z Sanem będzie górą!

Widzów: 200

Po 3 pkt z Siennowem
admin data 12.05.2011, o 10:49 (UTC)
 Wisełka Siennów - Cresovia Krzeczowice

W najbliższej kolejce dojdzie do pojedynku dwóch ekip "za miedzy". Siennów jako jedna z 3 drużyn w tamtej rundzie pokonała Cresovię, mecz mimo że był przegrany wcale nie mógł prawa być bo wszystko wskazywało na to że my wygramy lecz jak to bywa w piłce nie raz przekonaliśmy się nie zawsze wygrywa drużyna lepsza, i tym razem też trzeba się przygotować na trudne spotkanie które będzie obfitować w dużo emocji, i miejmy nadzieję że tym razem to Cresovia dopiszę 3 pkt po tym ważnym spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy na mecz, godzina 17:00 na boisku w Zarzeczu.

Pewne zwycięstwo, bramka marzenie!
admin data 08.05.2011, o 17:19 (UTC)
 Cresovia Krzeczowice 2-0 Zorza Jagiełła

Bramki :
1-0 Zając (20min, po indywidualnej akcji Bogacza)
2-0 Liszka (40min, strzał z 35 m w "okienko")

Cresovia wygrała z Zorzą Jagieła 2-0 w meczu 20 kolejki rozgrywek A-klasy przeworskiej.

Piłkarze Zorzy na początku meczu groźnie zaatakowali, próbując strzelić bramkę z kilkunastu metrów, później faul pośredni na 12 metrze za "rzucanie mięsem" Krzana, lecz sam zawodnik zrehabilitował się dobrą interwencją.
Po 15 min Cresovia przejęła grę i rozpoczęła ataki na bramkę rywala, po wywalczeniu piłki na środku boiska przez Bogacza, przeprowadził akcję lewa stroną boiska po czym podał do Zająca ten zaś skierował piłkę do bramki,1-0!
Po tym golu Cresovia nie spoczęła na laurach, prostopadłym podaniem popisał się Liszka, Futoma znalazł się w sytuacji 1x1 z bramkarzem, ten natomiast zamiast w piłkę trafił w nogi napastnika Cresovii, bez wątpienia sędzia wskazał na "wapno".
Do piłki podszedł Drapała, lecz strzał okazał się za lekki i bramkarz gości wyczuwając intencję zawodnika wybił piłkę na rożny.

Po jednym z stałych fragmentów Bogacz był bliski skierowania piłki do bramki lecz zabrakło szczęścia, dobre sytuacje miał Bolechała lecz piłkę z linii bramkowej wybili zawodnicy Zorzy.

W 40 min gry piłkę przejął Mazur który zagrał do Liszki ten natomiast zobaczył że ma dużo miejsca i z 35 metrów zdecydował się na strzał, jak się okazało była to bramka jak kibice mówili "stadiony świata", ponieważ skierowana została w spojenie słupka z poprzeczką. Była to bramka która mogła by być ozdobą najwyższych aren piłkarskich.
Dobrą sytuację miał jeszcze Mazur, który swoimi rajdami ośmieszał rywali lecz minimalnie chybił. Swojej szansy szukał też Futoma, któremu kilka razy zabrakło szczęścia aby skierować piłkę do bramki.
Koniec pierwszej połowy.

Na drugą cześć spotkania Cresovia wychodzi skoncentrowana i nie pozwala grać przeciwnikowi, starając rozegrać grę skrzydłami. Dobrą sytuację miał Zając lecz nie trafił, próbował też Bogacz z dystansu lecz zabrakło kilku cm. Druga połowa była już prowadzona w wolniejszym tempie,co było spowodowane szybką grą przez pierwsze 45 min, co było widać szczególnie po zawodnikach gości którzy zmieniani byli z powodów skurczów mięśni.
Dobrą akcją popisali się zmiennicy P.Grzebyk rozegrał piłkę z Bestrem ten natomiast zagrał do Dulibana który zamiast strzelać podawał do kolegi i obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę.
Wynik do końca nie uległ zmianie, goście próbowali 2 krotnie zagrozić bramce Cresovii lecz strzały były niecelne.

Podsumowując cieszy dobra gra w szybkim tempie,szczególnie w pierwszych 45 min, później umiejętnie grając i próbując grać z kontrataków.Należą się brawa wszystkim zawodnikom za zdrowie które zostawili na boisku, była to całkiem inna drużyna niż z przed tygodnia i chyba po wpadce z Świętoniową, wracamy na dobre tory!
Martwi zaś kontuzja Adama Grzebyka, który ostatnio leczył kontuzję, jak również Mazura który w tym meczu dwoił się i troił w ty meczu, miejmy nadzieję że te kontuzję okażą się na tyle delikatne że za tydzień będą mogli pomóc drużynie w zwycięstwie.

Skład Cresovii:Krzan-Buczek,Bogacz,Bachaj,A.Grzebyk(72min P.Grzebyk)-Liszka,Drapała,Mazur(80min Duliban),Bolechała-Futoma,Zając(82min Bester)

Widzów : 300

U siebie z Jagiełłą
admin data 05.05.2011, o 18:31 (UTC)
 Cresovia Krzeczowice - Zorza Jagiełła

Nadchodzące tygodnie będą prawdziwym testem dla podopiecznych trenera Grzegorza Liszki. Właśnie w nadchodzących tygodniach Cresoviaków czekają 3 trudne spotkania, z Zorzą Jagiełła i Wisełką Siennów oraz Sanem Gorzyce. Jeśli gracze z Krzeczowic nie przegrają tych spotkań, kibiców czeka miły i sympatyczny koniec maja.
Jednak aby można było spać spokojnie, cresoviacy muszą pokonać trudną przeszkodzę jaką jest na pewno Zorza Jagiełła. Zorza to ekipa solidna ale gorzej radzącą sobie na wyjazdach niż na swoim boisku.
W pierwszym meczu Cresova wygrała 1-2.
W przerwie zimowej do Jagiełły zdecydowano się na włączenie do gry : Lasek Piotr - (Orzeł Przeworsk - juniorzy starsi)
Hanejko Jakub, a odszedł Wojtyna Adam - (Wisłoczanka Tryńcza).
W ostatniej kolejce w lokalnych derbach Jagiełła uległa na własnym boisku Sanowi Gorzyce 0-3, i na pewno będą chcieli wywalczyć jakiś punkt.
Natomiast Cresovia przegrała niespodziewanie w Śiętoniowej i zgubiła 3 oczka, więc zmotywowana podchodzi do meczu.

Co na pewno nie cieszy w krzeczowskiej ekipie kolejny raz nie wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji trenera .
Tak więc z wielkimi nadziejami będziemy oczekiwali tego spotkania i czekali na korzystne wyniki z innych meczy.

Początek spotkania w niedzielę 8 maja o 17:00 na boisku w Krzeczowicach.